Alta löytyvät kansallisen maalipallon 1-Divisioonan kauden 2020 – 2021 turnausajankohdat, turnauspaikat, järjestäjät ja otteluohjelma.

Päivitämme myös tulokset maalintekijöineen koko kauden osalta tälle sivustolle!

Klikkaamalla ”turnausinfo”-linkkiä kunkin turnauksen kohdalla, pääset tutustumaan tarkemmin kyseiseen tapahtumaan!

Kansallisten Maalipallosarjojen 1. Turnaus Kausi 2020 – 2021

Aika: 3. – 4.10.2020

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli, Espoo (osoite Veräjäpellonkatu 6)

Järjestäjä: Old Power ry

Turnausinfo

Otteluohjelma & Tulokset

Lauantai 3.10.2021
Kello / Ottelunumero / Kotijoukkue / Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika

11.50 1 Aisti Open – O.P. Gladiators 8-18 (7-13)
Maalintekijät / Aisti: #9 Aittola 5, #6 Utriainen 2, #3 Toivola 1
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 8, #2 Hauskanen 5, #3 Kivinen 5

12.45 2 Näpäjä XX – Nääsvil Tampere 4-10 (1-3)
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 2, #3 Heikkinen 2
Maalintekijät / Nääsvil: #9 Saloniemi 9, #7 Leppänen 1

14.50 3 O.P. Juniors – Aisti Open 11-3 (4-1)
Maalintekijät / Juniors: #5 Kauppila 4, #3 Luiro 3, #2 Milanovic 2, #1 Penttinen 1, #6 Kuusela 1
Maalintekijät / Aisti: #6 Utriainen 1, #7 Tayyebi 1, #9 Aittola 1

16.40 4 O.P. Gladiators – Näpäjä XX 15-5 (10-3)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 6, #7 Collet 5, #2 Hauskanen 4
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 2, #3 Heikkinen 2, #5 Laamanen 1

17.35 5 Nääsvil Tampere – O.P. Juniors 6-5 (2-2)
Maalintekijät / Nääsvil: #7 Leppänen 4, #9 Saloniemi 2
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 3, #3 Luiro 1, #5 Kauppila 1

Sunnuntai 4.10.2020

9.30 6 Aisti Open – Näpäjä XX 7-8 (3-4)
Maalintekijät / Aisti: #9 Aittola 4, #6 Utriainen 3
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 3, #5 Laamanen 2, #8 Nyström 2, #2 Lehtola 1

10.25 7 O.P. Gladiators – Nääsvil Tampere 8-14 (4-6)
Maalintekijät / Gladiators: #2 Hauskanen 3, #3 Kivinen 3, #7 Collet 2 Maalintekijät / Nääsvil: #7 Leppänen 6, #9 Saloniemi 4, #3 Grönroos 3, Vastustajan oma maali 1

11.20 8 Näpäjä XX – O.P. Juniors 5-11 (3-9)
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 2, #8 Nyström 2, #5 Laamanen 1
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 4, #3 Luiro 2, #6 Kuusela 1

12.15 9 Nääsvil Tampere – Aisti Open 8-6 (5-3)
Maalintekijät / Nääsvil: #9 Saloniemi 4, #7 Leppänen 3, #8 Linnas 1
Maalintekijät / Aisti: #9 Aittola 4, #6 Utriainen 1, #7 Tayyebi 1

13.10 10 O.P. Juniors – O.P. Gladiators 4-9 (0-2)
Maalintekijät / Juniors: #6 Kuusela 2, #1 Penttinen 1, #3 Luiro 1
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 6, #2 Hauskanen 2, #3 Kivinen 1

O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Nääsvil Tampere – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Aisti Open – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Kansallisten Maalipallosarjojen 2. Turnaus Kausi 2020 – 2021

Aika: 28. – 29.11.2020

Paikka: Sotungin koulu, Vantaa (osoite Sotungintie 19)

Järjestäjä: Aisti Sport ry

Turnausinfo

Otteluohjelma & Tulokset

Lauantai 28.11.2020
Kello / Ottelunumero / Kotijoukkue / Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

S

11.35 16 O.P. Juniors – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Nääsvil:

12.30 17 Aisti Open – Näpäjä XX
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Näpäjä:

14.25 18 Nääsvil Tampere – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Gladiators:

16.15 19 Näpäjä XX – O.P. Juniors
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Juniors:

17.10 20 O.P. Gladiators – Aisti Open
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Aisti:

Sunnuntai 29.11.2020

9.30 21 O.P. Juniors – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Gladiators:

10.30 22 Aisti Open – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Nääsvil:

11.30 23 O.P. Gladiators – Näpäjä XX
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Näpäjä:

12.30 24 Aisti Open – O.P. Juniors
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Juniors:

13.30 25 Näpäjä XX – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Nääsvil:

Nääsvil Tampere – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Aisti Open – O.P. Flying Ducks 10-0 (luovutus)

Kansallisten Maalipallosarjojen 3. Turnaus Kausi 2020 – 2021

Aika: 6. – 7.2.2021

Paikka: Kaakkurin koulu (iso sali), Oulu (osoite Pesätie 15)

Järjestäjä: Old Power ry

Turnausinfo (julkaistaan viimeistään kolme viikkoa ennen turnausta)

Otteluohjelma & Tulokset

Lauantai 6.2.2021
Kello / Ottelunumero / Kotijoukkue / Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

11.20 31 O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Näpäjä:

12.15 32 O.P. Juniors – Aisti Open
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Aisti:

13.10 33 Nääsvil Tampere – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Gladiators:

15.55 34 Aisti Open – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Ducks:

16.50 35 Näpäjä XX – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Nääsvil:

17:45 36 ID O.P. Gladiators – O.P. Juniors
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Juniors:

Sunnuntai 7.2.2021

9.00 37 ID O.P. Flying Ducks – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Nääsvil:

9.55 38 O.P. Juniors – Näpäjä XX
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Näpäjä:

10.50 39 Aisti Open – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Gladiators:

11.45 40 Nääsvil Tampere – O.P. Juniors
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Juniors:

12.40 41 O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Ducks:

13.35 42 Näpäjä XX – Aisti Open
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Aisti:

14.30 43 O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Juniors:

15.25 44 Nääsvil Tampere – Aisti Open
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Aisti:

16.20 45 O.P. Gladiators – Näpäjä XX
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Näpäjä:

Kansallisten Maalipallosarjojen 4. Turnaus Kausi 2020 – 2021

Aika: 20. – 21.3.2021

Paikka: Vantaa (tarkempi turnauspaikka varmistuu piakkoin)

Järjestäjä: Aisti Sport ry

Turnausinfo (julkaistaan viimeistään kolme viikkoa ennen turnausta)

Otteluohjelma & Tulokset

Lauantai 20.3.2021
Kello / Ottelunumero / Kotijoukkue / Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

11.20 46 Nääsvil Tampere – O.P. Juniors
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Juniors:

12.15 47 O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Ducks:

13.10 48 Aisti Open – Näpäjä XX
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Näpäjä:

15.55 49 O.P. Flying Ducks – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Nääsvil:

16.50 50 O.P. Juniors – Aisti Open
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Aisti:

17:45 51 Näpäjä XX – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Gladiators:

Sunnuntai 21.3.2021

9.00 52 Nääsvil Tampere – Aisti Open
Maalintekijät / Nääsvil:
Maalintekijät / Aisti:

9.55 53 O.P. Gladiators – O.P. Juniors
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Juniors:

10.50 54 O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Näpäjä:

11.45 55 Aisti Open – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Gladiators:

12.40 56 Näpäjä XX – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Nääsvil:

13.35 57 O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Ducks:

14.30 58 O.P. Gladiators – Nääsvil Tampere
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Nääsvil:

15.25 59 Aisti Open – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Aisti:
Maalintekijät / Ducks:

16.20 60 Näpäjä XX – O.P. Juniors
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Juniors:

Kansallisten Maalipallosarjojen Finaaliturnaus Kausi 2020 – 2021

Aika: 17. – 18.4.2021

Paikka: Tampere (tarkempi turnauspaikka varmistuu piakkoin)

Järjestäjä: Suomen Paralympiakomitea ry & Nääsvil Tampere

Turnausinfo (julkaistaan viimeistään kolme viikkoa ennen turnausta)

Otteluohjelma & Tulokset

Lauantai 17.4.2021
Kello / Ottelu / Kotijoukkue / Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

12.10 Puolivälierä 1: Runkosarjan 4. – Runkosarjan 5.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.10 Puolivälierä 1: Runkosarjan 3. – Runkosarjan 6.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

16.20 Puolivälierä 2: Runkosarjan 5. – Runkosarjan 4.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.25 Puolivälierä 2: Runkosarjan 6. – Runkosarjan 3.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

Sunnuntai 18.4.2021

9.00 Sijat 5 – 6:
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

10.05 Välierä 1: Runkosarjan 2. – Puolivälierävoittaja (jolla paras sijoitus runkosarjassa)
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

11.10 Välierä 2: Runkosarjan 1. – Puolivälierävoittaja (jolla toiseksi paras sijoitus runkosarjassa)
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.20 Pronssiottelu:
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

14.25 Finaali:
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?: