Alla on Avoimen SM-Sarjan kauden 2021 – 2022 otteluohjelma ja tulokset maalintekijöineen kokonaisuudessaan.

Kauden aikana pelataan kolme runkosarjaturnausta, joista jokaisessa pelataan yksinkertainen kaikki kaikkia vastaan sarja. Voitosta joukkue tienaa kolme pistettä, tasapelistä yhden ja tappiosta nolla.

Runkosarjan kaksi parasta joukkuetta ansaitsevat suorat paikat kauden huipentavan finaaliturnauksen välierä- ja mitaliotteluihin, kun taas runkosarjassa sijoille 3 – 6 päätyneiden joukkueiden kohtalona on aloittaa finaaliturnaus puolivälieräottelusarjoilla.

TURNAUS 1: KANSALLISET MAALIPALLOSARJAT 2021 – 2022

Aika: 4. – 5.12.2021

Paikka: Lehtikuusen koulu (Kaarna), Hiirakkotie 9, Vantaa

Järjestäjä: Aisti Sport ry

Lauantai 4.12.2021

Alkamisaika / Pelinumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.00 / 1 / O.P. Gladiators – O.P. Juniors 1-4 (1-2)
Maalintekijät / Gladiators: #8 Kuusela 1
Maalintekijät / Juniors: #5 Kauppila 3, #2 Milanovic 1

9.55 / 2 / Aisti Open – Näpäjä XX 3-5 (1-2)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 2, #1 Linnas 1
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 3, #4 Tynkkynen 1

10.50 / 3 / O.P. Flying Ducks – Aisti Inclusion 12-2 (8-2)
Maalintekijät / Ducks: #5 Leppänen 7, #1 Boenink 3, #7 Halme 2
Maalintekijät / Inclusion: #7 Okello 2

13.35 / 4 / Näpäjä XX – O.P. Gladiators 5-3 (1-1)
Maalintekijät / Näpäjä: #8 Nyström 3, #3 Heikkinen 2
Maalintekijät / Gladiators: #8 Kuusela 3

14.30 / 5 / O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks 3-1 (2-1)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 2, #3 Luiro 1
Maalintekijät / Ducks: #5 Leppänen 1

15.25 / 6 / Aisti Inclusion – Aisti Open 9-7 (7-4)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 6, #3 Grönroos 2, #4 Toivola 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 5, #2 Mikkola 2

18.10 / 7 / O.P. Gladiators – Aisti Open 3-3 (2-2)
Maalintekijät / Gladiators: #8 Kuusela 2 #3 Lappalainen 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3

19.05 / 8 / O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX 12-2 (5-1)
Maalintekijät / Ducks: #5 Leppänen 6, #1 Boenink 3, #7 Halme 3
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 1, #8 Nyström 1

Sunnuntai 5.12.2021

8.30 / 9 / O.P. Juniors – Aisti Inclusion 8-1 (4-1)
Maalintekijät / Juniors: #3 Luiro 5, #2 Milanovic 2, #5 Kauppila 1
Maalintekijät / Inclusion: #2 Heikkinen 1

11.15 / 10 / Aisti Open – O.P. Flying Ducks 0-4 (0-2)
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 2, #5 Leppänen 1, #7 Halme 1

12.10 / 11 / Aisti Inclusion – O.P. Gladiators 3-7 (1-3)
Maalintekijät / Inclusion: #4 Toivola 1, #6 Utriainen 1, Oma maali 1
Maalintekijät / Gladiators: #3 Gröhn 7

13.05 / 12 / Näpäjä XX – O.P. Juniors 4-10 (1-7)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 4
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 7, #5 Kauppila 2, #3 Luiro 1

15.50 / 13 / O.P. Flying Ducks – O.P. Gladiators 8-2 (4-1)
Maalintekijät / Ducks: #5 Leppänen 4, #1 Boenink 3, #7 Halme 1
Maalintekijät / Gladiators: #8 Kuusela 1, #2 Lappalainen 1

16.45 / 14 / Aisti Open – O.P. Juniors 1-11 (0-5)
Maalintekijät / Open: #7 Tayyebi 1
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 6, #3 Luiro 3, #5 Kauppila 2

17.40 / 15 / Näpäjä XX – Aisti Inclusion 5-7 (5-3)
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 4, #8 Nyström 1
Maalintekijät / Inclusion: #2 Heikkinen 4, #4 Toivola 2, #3 Grönroos 1

TURNAUS 2: KANSALLISET MAALIPALLOSARJAT 2021 – 2022

Aika: 5.3. – 6.3.2022

Paikka: Sotungin koulu, Sotungintie 19, Vantaa

Järjestäjä: Aisti Sport ry

Turnausinfo

Lauantai 5.3.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.00 / 16 / O.P. Juniors – Näpäjä XX 11-2 (4-2)
Maalintekijät / Juniors: #5 Kauppila 4, #2 Milanovic 3, #3 Luiro 2, #1 Penttinen 1, #6 Mattila 1
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 1, #2 Lehtola 1

9.55 / 17 / O.P. Gladiators – Aisti Inclusion 9-7 (7-3)
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 6, #8 Kuusela 2, #5 Nyström 1
Maalintekijät / Inclusion: #3 Grönroos 2, #5 Aittola 2, #7 Okello 2, #6 Utriainen 1

10.50 / 18 / Aisti Open – O.P. Flying Ducks 3-12 (3-7)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3
Maalintekijät / Ducks: #3 Leppänen 4, #2 Troost 3, #7 Halme 2, #8 Kivinen 1, #1 Boenink 1, #5 Sundholm 1

13.35 / 19 / Aisti Inclusion – O.P. Juniors 0-10 (0-10)
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 2, #3 Luiro 2, # 1 Penttinen 1, vastustajan oma maali 1

14.30 / 20 / Näpäjä XX – Aisti Open 11-10 (4-1)
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 4, #3 Heikkinen 3, #2 Lehtola 3, #8 Nyström 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 6, #2 Mikkola 2, #5 Rosti 2

15.25 / 21 / O.P. Flying Ducks – O.P. Gladiators 5-5 (3-3)
Maalintekijät / Ducks: #3 Leppänen 3, #7 Halme 1, #2 Troost 1
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 5

18.10 / 22 / O.P. Juniors – Aisti Open 14-5 (5-3)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 7, #5 Kauppila 3, #1 Penttinen 2, #6 Mattila 1, #3 Luiro 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 5

19.05 / 23 / O.P. Gladiators – Näpäjä XX 9-4 (1-4)
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 4, #8 Kuusela 2, #2 Lappalainen 1, #5 Nyström 1, vastustajan oma maali
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 3, #4 Tynkkynen 1

Sunnuntai 6.3.2022

8.30 / 24 / Aisti Inclusion – O.P. Flying Ducks 9-10 (4-4)
Maalintekijät / Inclusion: #7 Okello 4, #5 Aittola 3, #6 Utriainen 1, #3 Grönroos 1
Maalintekijät / Ducks: #3 Leppänen 3, #1 Boenink 3, #2 Troost 2, #8 Kivinen 2

11.15 / 25 / Aisti Open – O.P. Gladiators 3-6 (1-4)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 2, #5 Rosti 1
Maalintekijät / Gladiators: #5 Nyström 3, #8 Kuusela 2, #2 Lappalainen 1

12.10 / 26 / O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors 2-7 (0-1)
Maalintekijät / Ducks: #7 Halme 2
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 2, #3 Luiro 1

13.05 / 27 / Näpäjä XX – Aisti Inclusion 5-12 (2-5)
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 2, #2 Lehtola 1, #4 Tynkkynen 1, #3 Heikkinen 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 5, #5 Aittola 4, #3 Grönroos 2, #7 Okello 1

15.50 / 28 / O.P. Juniors – O.P. Gladiators 8-2 (4-1)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 5, #5 Kauppila 2, #3 Luiro 1
Maalintekijät / Gladiators: #7 Collet 2

16.45 / 29 / Aisti Inclusion – Aisti Open 14-9 (8-2)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 8, #5 Aittola 5, #3 Grönroos 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 6, #5 Rosti 2, #2 Mikkola 1

17.40 / 30 / O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX 4-1 (3-0)
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 2, #2 Troost 1, #7 Halme 1
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 1

TURNAUS 3: KANSALLISET MAALIPALLOSARJAT 2021 – 2022

Aika: 26.3. – 27.3.2022

Paikka: Kaakkurin Palloiluhalli, Pesätie 15, Oulu

Järjestäjä: Old Power ry

Lauantai 26.3.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.00 / 31 / Aisti Inclusion – Näpäjä XX 5-6 (5-4)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4, #3 Grönroos 1
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 3, #8 Nyström 2, #2 Lehtola 1

9.55 / 32 / O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks 5-0 (2-0)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 2, #5 Kauppila 2, #6 Mattila
Maalintekijät / Ducks:

10.50 / 33 / O.P. Gladiators – Aisti Open 14-4 (6-2)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Cowell 6, #8 Kuusela 4, #5 Nyström 3, #2 Saapunki 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3, #1 Linnas 1

13.35 / 34 / O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX 7-3 (5-0)
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 3, #3 Kivinen 2, #7 Halme 1, #8 Leppänen 1
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 3

14.30 / 35 / Aisti Open – O.P. Juniors 0-10 (0-8)
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors: #1 Penttinen 6, #2 Milanovic 3, #5 Kauppila 1

15.25 / 36 / Aisti Inclusion – O.P. Gladiators 7-10 (4-5)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4, #3 Grönroos 2, #7 Okello 1
Maalintekijät / Gladiators: #5 Nyström 5, #2 Saapunki 3, #3 Cowell 2

18.10 / 37 / O.P. Juniors – Näpäjä XX 13-5 (7-4)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 6, #5 Kauppila 5, #1 Penttinen 2
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 2, #8 Nyström 2, #5 Laamanen 1

19.05 / 38 / O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks 6-4 (3-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Cowell 3, #2 Saapunki 1, #5 Nyström 1, oma maali 1
Maalintekijät / Ducks: #7 Halme 2, #3 Kivinen 1, #8 Leppänen 1

Sunnuntai 27.3.2022

8.30 / 39 / Aisti Open – Aisti Inclusion 9-9 (6-3)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 9
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4, #7 Okello 3, #3 Grönroos 2

11.15 / 40 / Aisti Inclusion – O.P. Flying Ducks 1-5 (0-3)
Maalintekijät / Inclusion: #7 Okello 1
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 2, #3 Kivinen 2, #7 Halme 1

12.10 / 41 / Näpäjä XX – Aisti Open 9-11 (5-6)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 3, #2 Lehtola 2, #5 Laamanen 2, #1 Blåberg 1, #8 Nyström 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 9, #3 Tulisalo 1, #7 Tayyebi 1

13.05 / 42 / O.P. Gladiators – O.P. Juniors 3-9 (2-7)
Maalintekijät / Gladiators: #5 Nyström 3
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 7, #5 Kauppila 2

15.50 / 43 / O.P. Flying Ducks – Aisti Open 8-4 (3-1)
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 5, ##8 Leppänen 3
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3, #2 Mikkola 1

16.45 / 44 / O.P. Juniors – Aisti Inclusion 10-0 (9-0)
Maalintekijät / Juniors: #1 Penttinen 5, #2 Milanovic 5
Maalintekijät / Inclusion:

17.40 / 45 / Näpäjä XX – O.P. Gladiators 13-14 (4-11)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 5, #2 Lehtola 4, #5 Laamanen 4
Maalintekijät / Gladiators: #3 Cowell 7, #5 Nyström 5, #2 Saapunki 2

FINAALITURNAUS – KANSALLISET MAALIPALLOSARJAT 2021 – 2022

Aika: 21.5. – 22.5.2022

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli, Veräjäpellonkatu 6, Espoo

Järjestäjä: Suomen Paralympiakomitea ry

Turnausinfo

Lauantai 21.5.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

12.10 / 61 – Puolivälierä 1 / Runkosarjan 4. – Runkosarjan 5.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.10 / 62 – Puolivälierä 2 / Runkosarjan 3. – Runkosarjan 6.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

16.20 / 63 – Puolivälierä 2 / Runkosarjan 5. – Runkosarjan 4.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.25 / 64 – Puolivälierä 2 / Runkosarjan 6. – Runkosarjan 3.
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

Sunnuntai 22.5.2022

9.00 / 65 – Sijat 5 – 6 /
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

10.05 / 66 – Välierä 1 / Runkosarjan 2. – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

11.10 / 67 – Välierä 2 / Runkosarjan 1. – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.20 / 68 – Pronssiottelu / Häviäjä Välierä 1 – Häviäjä Välierä 2
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

14.25 / 69 – Finaali / Voittaja Välierä 1 – Voittaja Välierä 2
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?: