Alta löydät turnauskohtaiset otteluohjelmat ja ottelukohtaiset tulokset maalintekijöineen Avoimen SM-sarjan kaudelle 2022 – 2023.

1. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 8. – 9.10.2022

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli, Espoo (Osoite: Veräjäpellonkatu 6)

Järjestäjä: Old Power ry

LAUANTAI 8.10.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.15 / 1 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti Open 11-1 (5-0)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 6, #3 Grönroos 4, #4 Toivola 1
Maalintekijät / Open: #9 Cowell 1

10.20 / 2 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Gladiators 11-9 (5-5)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 4, #3 Saapunki 2, #1 Penttinen 1
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 5, #7 Lappalainen 2, #8 Nyström 2

11.25 / 3 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti United 2-11 (1-6)
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 1, #3 Heikkinen 1
Maalintekijät / United: #2 Aittola 7, #7 Okello 4

12.30 / 4 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Inclusion 13-3 (8-3)
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 11, #2 Troost 1, #3 Luiro 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 3

13.35 / 5 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors 5-10 (3-7)
Maalintekijät / Open: #7 Tayyebi 2, #9 Cowell 2, #2 Mikkola 1
Maalintekijät / Juniors: #1 Penttinen 3, #2 Milanovic 3, #3 Saapunki 3, #5 Kauppila 1

14.40 / 6 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Näpäjä XX 8-8 (2-3))
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 5, #8 Nyström 3
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 4, #2 Lehtola 3, #9 Mustonen 1

15.45 / 7 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Flying Ducks 9-8 (6-4)
Maalintekijät / United: #2 Aittola 7, #7 Okello 2
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 6, #2 Troost 1, #3 Luiro 1

16.50 / 8 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti Inclusion 7-3 (3-2)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 5, #1 Penttinen 1, #5 Kauppila 1
Maalintekijät / Inclusion: #3 Grönroos 2, #6 Utriainen 1

17.55 / 9 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Näpäjä XX 5-2 (2-2)
Maalintekijät / Open: #5 Korte 3, #7 Tayyebi 1, #9 Cowell 1
Maalintekijät / Näpäjä: #8 Nyström 2

SUNNUNTAI 9.10.2022

9.00 / 10 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks 9-9 (2-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 7, #8 Nyström 2
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 6, #2 Troost 3

10.00 / 11 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti United 6-14 (5-4)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 5, #3 Grönroos 1
Maalintekijät / United: #2 Aittola 11, #6 Kuusela 1, #7 Okello 1, #8 Linnas 1

11.00 / 12 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Juniors 6-7 (5-1)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 5, #2 Lehtola 1
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 5, #1 Penttinen 2

12.00 / 13 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Open 11-2 (6-0)
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 6, #5 Sundholm 3, #2 Troost 2
Maalintekijät / Open: #9 Cowell 2

13.00 / 14 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Gladiators 9-9 (4-4)
Maalintekijät / United: #2 Aittola 6, #7 Okello 2, #8 Linnas 1
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 5, #8 Nyström 4

14.00 / 15 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Näpäjä XX 7-8 (4-5)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 7
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 5, #8 Nyström 2, #2 Lehtola 1

2. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 10. – 11.12.2022

Paikka: Lehtikuusen koulu (Kaarna), Vantaa (Osoite: Hiirakkotie 9)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 10.12.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

10.50 / 16 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Gladiators 4-14 (2-8)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3, #7 Tayyebi 1
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 8, #5 Oikarainen 3, #7 Lappalainen 3

11.45 / 17 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United 6-8 (3-4)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 1, #1 Penttinen 1
Maalintekijät / United: #2 Aittola 4, #7 Okello 4

12.40 / 18 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks 7-10 (6-8)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 4, #5 Laamanen 2, #8 Nyström 1
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 5, #8 Leppänen 4, Oma maali 1

13.35 / 19 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Inclusion 16-10 (6-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 8, #5 Oikarainen 6, #7 Lappalainen 1, #4 Ahmadi 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 10

16.20 / 20 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors 1-9 (0-3)
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 1
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 5, #3 Saapunki 3, #5 Kauppila 1

17.15 / 21 Avoin SM-sarja / Aisti United – Näpäjä XX 10-2 (4-1)
Maalintekijät / United: #2 Aittola 4, #6 Kuusela 3, #7 Okello 3
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 1, #9 Mustonen 1

18.10 / 22 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Aisti Inclusion 3-13 (0-6)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 2, #2 Mikkola 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 13

19.05 / 23 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Juniors 3-12 (2-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 2, #5 Oikarainen 1
Maalintekijät / Juniors: #3 Saapunki 7, #2 Milanovic 3, #5 Kauppila 2

SUNNUNTAI 11.12.2022

10.35 / 24 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Open 10-3 (4-3)
Maalintekijät / United: #2 Aittola 5, #7 Okello 2, #8 Linnas 2, #6 Kuusela 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3

11.30 / 25 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Flying Ducks 5-7 (3-2)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4, #7 Latikka 1
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 6, #1 Boenink 1

12.25 / 26 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Gladiators 5-9 (3-5)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 3, #5 Laamanen 2
Maalintekijät / Gladiators: #5 Oikarainen 5, #3 Kivinen 4

13.20 / 27 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors 0-10 (0-5)
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors: #5 Kauppila 4, #2 Milanovic 3, #1 Penttinen 2, #3 Saapunki 1

16.05 / 28 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti United 0-3 (0-0)
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / United: #2 Aittola 2, #6 Kuusela 1

17.00 / 29 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Juniors 4-12 (3-8)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 6, #3 Saapunki 5, #5 Kauppila 1

17.55 / 30 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti Open 11-6 (7-2)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 4, #5 Laamanen 3, #8 Nyström 2, #9 Mustonen 2
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 4, #7 Tayyebi 1, #2 Mikkola 1

18.50 / 31 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Gladiators 3-6 (0-4)
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 2, #1 Boenink 1
Maalintekijät / Gladiators: #5 Oikarainen 4, #3 Kivinen 2

3. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 28. – 29.1.2023

Paikka: Viitaniemen koulu, Jyväskylä (Osoite: Viitaniementie 20)

Järjestäjä: Old Power ry

LAUANTAI 28.1.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

8.00 / 32 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Inclusion 13-3 (6-3)
Maalintekijät / United: #2 Aittola 6, #7 Okello 4, #6 Kuusela 3
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 3

8.55 / 33 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Näpäjä XX 9-4 (6-4)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 7, #1 Penttinen 1, #7 Saapunki 1
Maalintekijät / Näpäjä: #2 Lehtola 1, #3 Heikkinen 1, #5 Laamanen 1, Vastustajan oma maali 1

9.50 / 34 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Flying Ducks 2-7 (2-5)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 2
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 4, #8 Leppänen 3

10.45 / 35 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti United 9-10 (5-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 4, #8 Nyström 3, #5 Oikarainen 2
Maalintekijät / United: #2 Aittola 8, #6 Kuusela 2

13.30 / 36 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti Inclusion 10-5 (6-3)
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 5, #2 Lehtola 2, #5 Laamanen 2, #9 Mustonen 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 4, #5 Jaakkola 1

14.25 / 37 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Open 15-5 (9-4)
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 7, #5 Oikarainen 3, #8 Nyström 3, #7 Lappalainen 2
Maalintekijät / Open: #5 Korte 3, #2 Mikkola 1, #8 Makkonen 1

15.20 / 38 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United 6-11 (3-3)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 3, #7 Saapunki 2, #1 Penttinen 1
Maalintekijät / United: #2 Aittola 9, #6 Kuusela 2

16.15 / 39 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX 7-7 (2-3)
Maalintekijät / Ducks: #1 Boenink 4, #8 Leppänen 3
Maalintekijät / Näpäjä: #3 Heikkinen 2, #5 Laamanen 2, #9 Mustonen 2, #2 Lehtola 1

17.10 / 40 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Gladiators 6-8 (2-3)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 6
Maalintekijät / Gladiators: #3 Kivinen 4, #8 Nyström 2, #5 Oikarainen 1, #7 Lappalainen 1

SUNNUNTAI 29.1.2023

8.00 / 41 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Aisti United 4-14 (2-11)
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3, #2 Mikkola 1
Maalintekijät / United: #7 Okello 5, #2 Aittola 4, #6 Kuusela 3, #8 Linnas 2

8.55 / 42 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks 7-4 (2-0)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 4, #5 Kauppila 2, #1 Penttinen 1
Maalintekijät / Ducks: #8 Leppänen 4

9.50 / 43 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Näpäjä XX 10-0 (8-0)
Maalintekijät / Gladiators: #5 Oikarainen 7, #3 Kivinen 2, #7 Lappalainen 1
Maalintekijät / Näpäjä:

12.35 / 44 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti Open 8-3 (3-2)
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 5, #3 Grönroos 2, #5 Jaakkola 1
Maalintekijät / Open: #8 Makkonen 3

13.30 / 45 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Gladiators 7-5 (5-1)
Maalintekijät / Juniors: #2 Milanovic 3, #7 Saapunki 2, #1 Penttinen 1, #5 Kauppila 1
Maalintekijät / Gladiators: #8 Nyström 3, #3 Kivinen 1, #5 Oikarainen 1

14.25 / 46 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti United 3-11 (3-6)
Maalintekijät / Näpäjä: #5 Laamanen 2, #3 Heikkinen 1
Maalintekijät / United: #7 Okello 6, #2 Aittola 3, #6 Kuusela 2

15.20 / 47 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Inclusion 2-11 (1-4)
Maalintekijät / Ducks: #2 Halme 1, #8 Leppänen 1
Maalintekijät / Inclusion: #6 Utriainen 8, #4 Toivola 3

4. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 4. – 5.3.2023

Paikka: Sotungin koulu, Vantaa (Osoite: Sotungintie 19)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 4.3.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

10.50 / 48 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors:

11.45 / 49 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti United
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / United:

12.40 / 50 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Ducks:

13.35 / 51 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Näpäjä XX
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Näpäjä:

16.20 / 52 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Inclusion:

17.15 / 53 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Gladiators
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Gladiators:

18.10 / 54 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Open
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Open:

19.05 / 55 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Juniors
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Juniors:

SUNNUNTAI 5.3.2023

10.35 / 56 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Juniors:

11.30 / 57 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Open
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Open:

12.25 / 58 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Inclusion:

13.20 / 59 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Ducks:

16.05 / 60 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / United:

17.00 / 61 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Gladiators:

17.55 / 62 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Näpäjä XX
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Näpäjä:

18.50 / 63 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Ducks:

FINAALITURNAUS

Aika: 28. – 30.4.2023

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli (Veräjäpellonkatu 6), Espoo

Järjestäjä: Suomen Paralympiakomitea ry

Huom. Lyhenne RS = runkosarjan sijoitus. * = ottelu pelataan tarvittaessa

PERJANTAI 28.4.2023

Alkamisaika / Ottelu / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

16.00 / Puolivälierä 1 – Avoin SM-sarja / RS4 – RS5
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.10 / Puolivälierä 1 – Avoin SM-sarja / RS3 – RS6
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

18.20 / Puolivälierä 2 – Avoin SM-sarja / RS5 – RS4
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

19.30 / Puolivälierä 2 Avoin SM-sarja / RS6 – RS3
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

LAUANTAI 29.4.2023

8.50 / Puolivälierä 3 Avoin SM-sarja / RS4 – RS5 *
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

9.55 / Puolivälierä 3 Avoin SM-sarja / RS3 – RS6
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.10 / Välierä 1 Avoin SM-sarja / RS2 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

14.15 / Välierä 1 Avoin SM-sarja / RS1 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.30 / Välierä 2 Avoin SM-sarja / Puolivälierävoittaja – RS2
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

18.35 / Välierä 2 Avoin SM-sarja / Puolivälierävoittaja – RS1
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

SUNNUNTAI 30.4.2023

10.05 / Välierä 3 Avoin SM-sarja / RS2 – Puolivälierävoittaja *
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

11.10 / Välierä 3 Avoin SM-sarja / RS1 – Puolivälierävoittaja *
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.20 / Pronssiottelu Avoin SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekjät / ?:

14.25 / Finaali Avoin SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?: