Alta löydät turnauskohtaiset otteluohjelmat ja ottelukohtaiset tulokset maalintekijöineen Avoimen SM-sarjan kaudelle 2022 – 2023.

1. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 8. – 9.10.2022

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli, Espoo (Osoite: Veräjäpellonkatu 6)

Järjestäjä: Old Power ry

LAUANTAI 8.10.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.15 / 1 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti Open
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Open:

10.20 / 2 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Gladiators:

11.25 / 3 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti United
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / United:

12.30 / 4 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Inclusion:

13.35 / 5 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors:

14.40 / 6 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Näpäjä XX
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Näpäjä:

15.45 / 7 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Ducks:

16.50 / 8 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Inclusion:

17.55 / 9 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Näpäjä XX
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Näpäjä:

SUNNUNTAI 9.10.2022

9.00 / 10 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Ducks:

10.00 / 11 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti United
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / United:

11.00 / 12 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Juniors
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Juniors:

12.00 / 13 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Open
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Open:

13.00 / 14 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Gladiators
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Gladiators:

14.00 / 15 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Näpäjä XX
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Näpäjä:

2. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 10. – 11.12.2022

Paikka: Lehtikuusen koulu (Kaarna), Vantaa (Osoite: Hiirakkotie 9)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 10.12.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

10.50 / 16 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Gladiators:

11.45 / 17 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / United:

12.40 / 18 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Ducks:

13.35 / 19 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Inclusion:

16.20 / 20 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Juniors:

17.15 / 21 Avoin SM-sarja / Aisti United – Näpäjä XX
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Näpäjä:

18.10 / 22 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Inclusion:

19.05 / 23 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Juniors
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Juniors:

SUNNUNTAI 11.12.2022

10.35 / 24 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Open
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Open:

11.30 / 25 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Ducks:

12.25 / 26 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Gladiators:

13.20 / 27 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors:

16.05 / 28 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti United
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / United:

17.00 / 29 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Juniors
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Juniors:

17.55 / 30 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti Open
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Open:

18.50 / 31 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Gladiators:

3. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 28. – 29.1.2023

Paikka: Viitaniemen koulu, Jyväskylä (Osoite: Viitaniementie 20)

Järjestäjä: Old Power ry

LAUANTAI 28.1.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

8.00 / 32 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Inclusion
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Inclusion:

8.55 / 33 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Näpäjä XX
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Näpäjä:

9.50 / 34 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Ducks:

10.45 / 35 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti United
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / United:

13.30 / 36 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Inclusion:

14.25 / 37 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Open
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Open:

15.20 / 38 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / United:

16.15 / 39 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Näpäjä XX
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Näpäjä:

17.10 / 40 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Gladiators:

SUNNUNTAI 29.1.2023

8.00 / 41 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Aisti United
Maalintekijät / Open.
Maalintekijät / United:

8.55 / 42 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Ducks:

9.50 / 43 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Näpäjä XX
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Näpäjä:

12.35 / 44 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti Open
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Open:

13.30 / 45 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Gladiators:

14.25 / 46 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – Aisti United
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / United:

15.20 / 47 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Inclusion:

4. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 4. – 5.3.2023

Paikka: Sotungin koulu, Vantaa (Osoite: Sotungintie 19)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 4.3.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

10.50 / 48 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Juniors
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Juniors:

11.45 / 49 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Aisti United
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / United:

12.40 / 50 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Ducks:

13.35 / 51 Avoin SM-sarja / Aisti Open – Näpäjä XX
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Näpäjä:

16.20 / 52 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / Inclusion:

17.15 / 53 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Gladiators
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Gladiators:

18.10 / 54 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – Aisti Open
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Open:

19.05 / 55 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Juniors
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Juniors:

SUNNUNTAI 5.3.2023

10.35 / 56 Avoin SM-sarja / O.P. Flying Ducks – O.P. Juniors
Maalintekijät / Ducks:
Maalintekijät / Juniors:

11.30 / 57 Avoin SM-sarja / Aisti United – Aisti Open
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Open:

12.25 / 58 Avoin SM-sarja / O.P. Gladiators – Aisti Inclusion
Maalintekijät / Gladiators:
Maalintekijät / Inclusion:

13.20 / 59 Avoin SM-sarja / Näpäjä XX – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / Näpäjä:
Maalintekijät / Ducks:

16.05 / 60 Avoin SM-sarja / O.P. Juniors – Aisti United
Maalintekijät / Juniors:
Maalintekijät / United:

17.00 / 61 Avoin SM-sarja / Aisti Open – O.P. Gladiators
Maalintekijät / Open:
Maalintekijät / Gladiators:

17.55 / 62 Avoin SM-sarja / Aisti Inclusion – Näpäjä XX
Maalintekijät / Inclusion:
Maalintekijät / Näpäjä:

18.50 / 63 Avoin SM-sarja / Aisti United – O.P. Flying Ducks
Maalintekijät / United:
Maalintekijät / Ducks:

FINAALITURNAUS

Aika: 28. – 30.4.2023

Paikka: Pääkaupunkiseutu (turnauspaikka selviää myöhemmin)

Järjestäjä: Suomen Paralympiakomitea ry

Huom. Lyhenne RS = runkosarjan sijoitus

PERJANTAI 28.4.2023

Alkamisaika / Ottelu / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

16.00 / Puolivälierä 1 – Avoin SM-sarja / RS4 – RS5
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.05 / Puolivälierä 1 – Avoin SM-sarja / RS3 – RS6
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

18.10 / Puolivälierä 2 – Avoin SM-sarja / RS5 – RS4
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

19.15 / Puolivälierä 2 Avoin SM-sarja / RS6 – RS3
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

LAUANTAI 29.4.2023

9.00 / Puolivälierä 3 Avoin SM-sarja / RS4 – RS5
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

10.05 / Puolivälierä 3 Avoin SM-sarja / RS3 – RS6
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

13.20 / Välierä 1 Avoin SM-sarja / RS2 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

14.25 / Välierä 1 Avoin SM-sarja / RS1 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

17.40 / Välierä 2 Avoin SM-sarja / Puolivälierävoittaja – RS2
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

18.45 / Välierä 2 Avoin SM-sarja / Puolivälierävoittaja – RS1
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

SUNNUNTAI 30.4.2023

11.10 / Välierä 3 Avoin SM-sarja / RS2 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

12.15 / Välierä 3 Avoin SM-sarja / RS1 – Puolivälierävoittaja
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

14.40 / Pronssiottelu Avoin SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekjät / ?:

15.50 / Finaali Avoin SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?: