Alta löydät turnauskohtaiset otteluohjelmat ja ottelukohtaiset tulokset maalintekijöineen Miesten SM-sarjan kaudelle 2022 – 2023.

1. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 10. – 11.12.2022

Paikka: Lehtikuusen koulu (Kaarna), Vantaa (Osoite: Hiirakkotie 9)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 10.12.2022

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.00 / 1 Miesten SM-sarja / Old Power – O.P. Hurricanes 7-11 (5-7)
Maalintekijät / Power: #8 Miinala 5, #6 Eronen 2
Maalintekijät / Hurricanes: #1 Vesalainen 7, #9 Ylönen 2, #2 Hintsanen 2

9.55 / 2 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – Aisti Sport 6-9 (3-5)
Maalintekijät / Revolution: #7 Posio 4, #2 Montonen 2
Maalintekijät / Sport: #7 Mattila 7, #6 Tihumäki 2

14.30 / 3 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – Old Power 3-10 (2-7)
Maalintekijät / Sport: #6 Tihumäki 1, #8 Honkanen 1, #7 Mattila 1
Maalintekijät / Power: #7 Zoveidavi 6, #8 Miinala 3, #6 Eronen 1

15.25 / 4 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Aisti Revolution 9-11 (4-7)
Maalintekijät / Hurricanes: #1 Vesalainen 8, #9 Ylönen 1
Maalintekijät / Revolution: #2 Montonen 7, #7 Posio 3, #8 Hintsanen 1

SUNNUNTAI 11.12.2022

8.45 / 5 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Aisti Sport 3-4 (3-1)
Maalintekijät / Hurricanes: #9 Ylönen 2, #7 Peitso 1
Maalintekijät / Sport: #6 Tihumäki 4

9.40 / 6 Miesten SM-sarja / Old Power – Aisti Revolution 11-8 (9-4)
Maalintekijät / Power: #7 Zoveidavi 9, #6 Eronen 2
Maalintekijät / Revolution: #2 Montonen 4, #7 Posio 4

14.15 / 7 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – Aisti Revolution 9-6 (6-2)
Maalintekijät / Sport: #7 Mattila 9
Maalintekijät / Revolution: #2 Montonen 3, #7 Posio 2, #6 Alenius 1

15.10 / 8 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Old Power 8-18 (2-6)
Maalintekijät / Hurricanes: #9 Ylönen 6, #7 Peitso 2
Maalintekijät / Power: #7 Zoveidavi 10, #6 Eronen 8

2. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 28. – 29.1.2023

Paikka: Viitaniemen koulu, Jyväskylä (Osoite: Viitaniementie 20)

Järjestäjä: Old Power ry

LAUANTAI 28.1.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

11.40 / 9 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – O.P. Hurricanes 12-5 (4-2)
Maalintekijät / Revolution: #7 Posio 7, #2 Montonen 5
Maalintekijät / Hurricanes: #2 Hintsanen 2, #9 Ylönen 2, Vastustajan oma maali 1

12.35 / 10 Miesten SM-sarja / Old Power – Aisti Sport 5-4 (2-2)
Maalintekijät / Power: #8 Miinala 4, #6 Eronen 1
Maalintekijät / Sport: #7 Mattila 4

18.05 / 11 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – Old Power 5-7 (3-4)
Maalintekijät / Revolution: #2 Montonen 2, #8 Hintsanen 2, #7 Posio 1
Maalintekijät / Power: #8 Miinala 6, #6 Eronen 1

19.00 / 12 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – O.P. Hurricanes 7-6 (4-4)
Maalintekijät / Sport: #6 Tihumäki 4, #7 Mattila 2, #2 Vesalainen 1
Maalintekijät / Hurricanes: #9 Ylönen 5, #2 Hintsanen 1

SUNNUNTAI 29.1.2023

10.45 / 13 Miesten SM-sarja / Old Power – O.P. Hurricanes 6-5 (1-3)
Maalintekijät / Power: #8 Miinala 5, #6 Eronen 1
Maalintekijät / Hurricanes: #2 Hintsanen 4, #9 Ylönen 1

11.40 / 14 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – Aisti Sport 6-7 (6-1)
Maalintekijät / Revolution: #7 Posio 4, #2 Montonen 2
Maalintekijät / Sport: #7 Mattila 4, #6 Tihumäki 3

16.15 / 15 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – Old Power 5-4 (1-0)
Maalintekijät / Sport: #7 Mattila 4, #6 Tihumäki 1
Maalintekijät / Power: #8 Miinala 4

17.10 / 16 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Aisti Revolution 3-6 (1-3)
Maalintekijät / Hurricanes: #9 Ylönen 2, #2 Hintsanen 1
Maalintekijät / Revolution: #2 Montonen 3, #7 Posio 3

3. RUNKOSARJATURNAUS

Aika: 4. – 5.3.2023

Paikka: Sotungin koulu, Vantaa (Osoite: Sotungintie 19)

Järjestäjä: Aisti Sport ry & Näpäjä ry

LAUANTAI 4.3.2023

Alkamisaika / Ottelunumero / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

9.00 / 17 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Aisti Sport
Maalintekijät / Hurricanes:
Maalintekijät / Sport:

9.55 / 18 Miesten SM-sarja / Old Power – Aisti Revolution
Maalintekijät / Power:
Maalintekijät / Revolution:

14.30 / 19 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – Aisti Revolution
Maalintekijät / Sport:
Maalintekijät / Revolution:

15.25 / 20 Miesten SM-sarja / O.P. Hurricanes – Old Power
Maalintekijät / Hurricanes:
Maalintekijät / Power:

SUNNUNTAI 5.3.2023

8.45 / 21 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – O.P. Hurricanes
Maalintekijät / Revolution:
Maalintekijät / Hurricanes:

9.40 / 22 Miesten SM-sarja / Old Power – Aisti Sport
Maalintekijät / Power:
Maalintekijät / Sport:

14.15 / 23 Miesten SM-sarja / Aisti Revolution – Old Power
Maalintekijät / Revolution:
Maalintekijät / Power:

15.10 / 24 Miesten SM-sarja / Aisti Sport – O.P. Hurricanes
Maalintekijät / Sport:
Maalintekijät / Hurricanes:

FINAALITURNAUS

Aika: 29. – 30.4.2023

Paikka: Leppävaaran Liikuntahalli (Veräjäpellonkatu 6), Espoo

Järjestäjä: Suomen Paralympiakomitea ry

Huom. Lyhenne RS = runkosarjan sijoitus. * = ottelu pelataan tarvittaessa.

LAUANTAI 29.4.2023

Alkamisaika / Ottelu / Kotijoukkue – Vierasjoukkue / Tulos (puoliaika)

11.00 / Välierä 1 Miesten SM-sarja / RS2 – RS3
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

12.05 / Välierä 1 Miesten SM-sarja / RS1 – RS4
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

15.20 / Välierä 2 Miesten SM-sarja / RS3 – RS2
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

16.25 / Välierä 2 Miesten SM-sarja / RS4 – RS1
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

19.40 / Välierä 3 Miesten SM-sarja / RS2 – RS3 tai RS1 – RS4 *
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

SUNNUNTAI 30.4.2023

9.00 / Välierä 3 Miesten SM-sarja / RS1 – RS4 *
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

12:15 / Pronssiottelu Miesten SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?:

15.30 / Finaali Miesten SM-sarja /
Maalintekijät / ?:
Maalintekijät / ?: